Adaugă Răspuns 

Punctajul Subiectului:
  • 0 Voturi - 0 medie
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proiect de asociere cu Primăria Suceava
10-08-2012, 11:32 AM
Răspuns: #1
Proiect de asociere cu Primăria Suceava
Dragi parinți! Avem un rezultat final (zic eu) în ceea ce privește solicitarea noastra de sprijin din partea primariei. Am depus azi proiectul în forma sa finală (îl atașez), dar am avut și o discuție tranșantă cu domnul primar. Rezultatul este următorul : anul acesta nu putem primi mai mult de 20.000 RON. Din această sumă, jumătate o constitue fiscalitatea, deci noi vom putea beneficia (toți împreună pe toate cele patru luni) de servicii de terapie în valoare de 10.000 RON. Am înțeles că suma este atât de mică deoarece nu a fost prevăzută în bugetul acestui an și ea trebuie obtinută în urma unei rectificări. Pentru anul următor, va trebui să ne continuăm demersurile pentru a introduce problema autismului ca prioritate strategică, iar proiectul primăriei cu asociația noastră să primească alocare bugetară de la început. În acest fel vom putea spera sa primim 150.000 RON pentru întreg anul 2013.
Având în vedere că domnul primar ne-a promis suma de 20.000, vă rog să vă exprimați părerea cu privire la împărțirea banilor!

Fișier(e) Atașat(e)
.pdf  Proiect Primaria Sv 2012.pdf (Mărime: 3,96 MB / Descărcări: 12)
Vzitează website-ul acestui utilizator Găsește toate mesajele acestui utilizator
Citează acest mesaj într-un răspuns
Adaugă Răspuns 

Răspunsuri în acest subiect
Proiect de asociere cu Primăria Suceava - Sorin - 10-08-2012 11:32 AM

Mergi la:

Utilizatori care citesc acest subiect: 1 Vizitator(i)